Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Gymnastický oddiel

Gymnastický oddiel

   LOGO GYMNASTICKÝ ODDIEL

   Gymnastický oddiel bol založený v roku 2005 a odvtedy ho vedie sestra Ivana Kalná. Momentálne máme 19 členov.

   Boli sme oslovení pridať sa do rodiny sokolských cvičencov a nacvičovať na Všesokolský zlet, ktorý sa mal konať v roku 2006 v Prahe. Výzvu sme prijali a odvtedy sa pravidelne stretávame a zúčastňujeme sa slovenských, ale aj zahraničných podujatí.

   Naša činnosť spočíva v nacvičovaní hromadných skladieb, na ktorých sa podieľajú cvičenci z celého Slovenska. Zastúpenie majú všetky župy a veľa telocvičných jednôt. Do našich radov sa môžu pripojiť ženy a dievčatá všetkých vekových kategórií, podmienkami sú však radosť z pohybu a ochota venovať nácvikom a vystúpeniam veľa svojho voľného času. Cvičí sa na rytmické skladby s rôznymi náčiniami – laná, lopty, šatky...

   Zúčastnili sme sa Všesokolských zletov v Prahe v roku 2006 a 2012, sokolských slávností v Liberci 2007, Slovenského zletu v Trenčíne, rôznych sokolských akcií v Skalici, Trenčianskych Stankovciach, Vranove nad Topľou.

 Významnými podujatiami boli sokolské slávnosti v Heidelbergu v Nemecku 2013, Celosvetová gymnaestráda v Helsinkách vo Fínsku 2015, Festival slnka v Rimini v Taliansku 2016.

   Teraz sme v štádiu nácviku novej skladby na 1. Sokolský zlet SÚS v Gajaroch v dňoch 1. – 2. júla 2017 a na Všesokolský zlet v Prahe 2018, kde bude oslava 100 – ročnice založenia spoločného Československého štátu. Táto skladba je založená na spoločnom cvičení Čechov a Slovákov –zúšastní sa 240 cvičeniek zo SR a 336 žien a mužov z ČR.

 

So sokolským „NAZDAR!“ cvičenky gymnastického oddielu TJ Sokol Gajary.


 
ÚvodÚvodná stránka